Mitme Krediidikonto Avamise Plussid Ja Miinused

Mitme krediidikonto avamine toob kaasa mitmeid potentsiaalseid eeliseid ja mõningaid riske, mida tarbijad peaksid enne lisakrediidi taotlemist arvestama. Mõlema poole mõistmine võib aidata teil teha teadlikke otsuseid selle kohta, mis on teie rahalise olukorra jaoks õige.

Võimalikud eelised

Rohkem kui ühe krediidikonto omamisel on mõned peamised potentsiaalsed eelised:

Teenimispreemiad: Paljud krediitkaardid pakuvad tänapäeval tugevaid preemiaprogramme, kusjuures mõned kaardid on kohandatud konkreetsetele kulukategooriatele, nagu toidukaubad, bensiin, reisimine jne. Mitme kaardi olemasolu võimaldab tarbijatel erinevates kategooriates tulu maksimeerida.

Krediidi kogusumma suurendamine: Täiendavad krediitkaardid suurendavad üldist saadaolevat krediiti, mis võib aidata hoida iga kaardi kasutamist madalal. Sellel on positiivne mõju krediidiskoorile.

Varukontona toimimine: kui teie peamine krediitkaart läheb kaotsi, varastatakse või muul viisil kasutamiskõlbmatuks muutub, võib teisene konto olla oluliseks varukontoks, et te ei jääks krediidile juurdepääsuta.

Tutvustavate pakkumiste ärakasutamine: Uue krediitkaardi avamisega võivad kaasneda tulusad tutvustusboonused ja 0% krediidi kulukuse määra pakkumised. Tarbijad võivad soovida seda tüüpi lühiajalisi stiimuleid perioodiliselt ära kasutada.

Kinnitusvõimaluste parandamine: Kui teil on väljakujunenud krediidiajalugu mitme kontoga, suureneb tõenäosus, et tulevaste krediiditaotluste, nagu autolaenud ja hüpoteegid, heakskiitmise tõenäosus suureneb. Laenuandjatele meeldib näha, et olete aja jooksul erinevat tüüpi krediiti edukalt haldanud.

Võimalikud puudused

Paljude krediidikontode avamisel on aga ka mõningaid võimalikke puudusi:

Raske jälgida: tähtaegade, preemiaprogrammide jms žongleerimine paljudel krediitkaartidel võib arusaadavalt minna segamini, suurendades maksete hilinemise, kasutamata preemiavõimaluste ja raisatud aastamaksude ohtu. Organisatsioon on võtmetähtsusega.

Krediidipäringud: uute kontode taotlemine toob kaasa raskeid päringuid teie krediidiaruande kohta, mis võib põhjustada krediidiskooride väikese ajutise languse. Selle sagedane tegemine on halvasti läbimõeldud.

Suurem võlapotentsiaal: Juurdepääs ülemäärasele saadaolevale krediidile võib hõlbustada ülekulutamist ja võlgade võtmist, mida on raske tasuda. Enesekontrolliprobleemidega tarbijad võivad sattuda rahalistesse raskustesse.

Konto sulgemine: väljaandjad võivad kasutamata kontod tegevusetuse tõttu sulgeda. See võib krediidiajalugu negatiivselt mõjutada, eriti kui tegemist on vanema ja väljakujunenud kaardiga. Kerge aktiivsuse säilitamine on ideaalne.

Aastatasud kogunevad: Paljud krediitkaardid võtavad aastatasusid, eriti preemiakaardid. Kulud lisanduvad kiiresti mitmel kontol. Veenduge, et eelised kaaluvad üles aastamaksud.

Kodulaenud Euroopas

Kui rääkida kodulaenudest Euroopa riikides, siis on mõned olulised erinevused Ameerika Ühendriikide turuga võrreldes:

Madalamad LTV suhtarvud: Laenu ja väärtuse (LTV) suhe sellistes riikides nagu Prantsusmaa, Hispaania ja Holland on sageli 100%. Samal ajal on USA hüpoteeklaenude puhul LTV-d üle 97% tavalisemad. See nõuab suuremas osas Euroopast suuremaid sissemakseid.

Muutuva ja fikseeritud intressimääraga: Euroopa laenuvõtjad valivad sageli reguleeritava või fikseeritud intressimääraga hüpoteeklaenude vahel. Fikseeritud tähtajad on tavaliselt lühemad kui Ameerikas, sageli 10 aastat. Nende pakutavat paindlikkust arvestades on populaarsed ka muutuvad intressimäärad, mis on seotud selliste võrdlusalustega nagu Euribor või Eonia.

Amortisatsiooniperioodid: Hüpoteeklaenude amortisatsiooniperioodid, mis on pikemad kui 30 aastat, on ELi liikmesriikides haruldased. Liivsavi pikkused on keskmiselt 20–25 aastat. See on vastuolus 30-aastase hüpoteegiga, mis on USA-s tavaline.

Ettemakse trahvid: hüpoteegi ennetähtaegselt tasumine võib paljudes Euroopa riikides kaasa tuua ennetähtaegse tagasimaksmise kulud. See on mõeldud refinantseerimise ärahoidmiseks, kui intressimäärad langevad. USA hüpoteeklaenud üldjuhul ettemaksetrahve ei määra.

Ehkki hüpoteeklaenu või eluasemelaenu põhikontseptsioon on sarnane, on tooteomadused jurisdiktsiooniti erinevad. See tähendab, et Euroopa laenuvõtjad seisavad silmitsi Ameerika kolleegidega võrreldes erinevate kaalutlustega.

Scroll to Top